Моніторингово-просвітницький проект за методикою Гельсинської фундації прав людини з Варшави.
Провідний виконавець: РБФ “Резонанс”
Фінансування проекту: Міжнародний фонд “Відродження”
Терміни реалізації проекту: 01.09.2005 – 30.04.2006
Географія проекту: Україна
Мета проекту: Сприяння соціальній адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених піклування батьків, які виховуються в державних інтернатних закладах опіки, через захист їхніх прав власності.
Проект буде реалізовано у чотири етапи.
Підготовчий етап:
- Первісний аналіз нормативно-правової бази (продовжується протягом всього проекту);
- Розробка інструментарію;
- Відбір організацій-партнерів для ведення дослідження,
- Формування моніторингових груп.
Дослідницький етап:
- Пілотажне дослідження, первинна обробка інформації і корекція інструментарію;
- 2-денний семінар-тренінг для моніторингових груп
- Проведення дослідження вінтернатних закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, чотирьох регіонів України. Кожна група проведе дослідження в 3 – 4 інтернатах в залежності від кількості інтернатів в даній області. Орієнтовний час дослідження ситуації в кожному закладі – 4 – 6 днів.
Аналітичний етап:
- Узагальнення отриманої інформації, її обробка і аналіз;
- Робоча зустріч експертів проекту для розробки рекомендацій і пропозицій для вдосконалення ситуації і стратегії подальших дій;
- Підготовка рапорту за результатами дослідження з представленням висновків і рекомендацій експертів.
- Видання рапорту
- Підготовка і видання кишенькового посібника для вихованців інтернатів для дітей-сиріт „Моє майно і як його захистити” із юридичним обґрунтуванням і практичними рекомендаціями щодо захисту прав власності дітей-сиріт.
Просвітницький етап:
- 2-денний семінар з проблем дотримання права власності дітей-сиріт, які виховуються в державних інтернатних закладах, презентація рапорту за результатами дослідження і кишенькового посібника вихованця „Моє майно і як його захистити”. На семінар будуть запрошені представники громадських організацій, які бажають співпрацювати у напрямку захисту майнових прав дітей-сиріт, а також юристи, які працюють із захистом права власності. Орієнтовна кількість учасників – 30 осіб. Під час семінару буде створена мережа взаємодії громадських організацій з названої проблеми
- Чотири регіональні „круглі столи” в досліджених регіонах за участю представників Управлінь науки і освіти, у справах молоді та спорту, адміністрацій інтернатів, журналістів, громадських об’єднань.
- Розповсюдження рапорту.
- Розповсюдження кишенькового посібника