Моніторинг дотримання права власності дітей-сиріт в Україні

Моніторингово-просвітницький проект за методикою Гельсинської фундації прав людини з Варшави.

Провідний виконавець: РБФ “Резонанс”

Фінансування проекту: Міжнародний фонд “Відродження”

Терміни реалізації проекту: 01.09.2005 – 30.04.2006

Географія проекту: Україна

Мета проекту: Сприяння соціальній адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених піклування батьків, які виховуються в державних інтернатних закладах опіки, через захист їхніх прав власності.

Проект буде реалізовано у чотири етапи.

Підготовчий етап: 

 1. Первісний аналіз нормативно-правової бази (продовжується протягом всього проекту);
 2. Розробка інструментарію;
 3. Відбір організацій-партнерів для ведення дослідження,
 4. Формування моніторингових груп.

Дослідницький етап:

 1. Пілотажне дослідження, первинна обробка інформації і корекція інструментарію;
 2. 2-денний семінар-тренінг для моніторингових груп
 3. Проведення дослідження вінтернатних закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, чотирьох регіонів України. Кожна група проведе дослідження в 3 – 4 інтернатах в залежності від кількості інтернатів в даній області. Орієнтовний час дослідження ситуації в кожному закладі – 4 – 6 днів.

Аналітичний етап:

 1. Узагальнення отриманої інформації, її обробка і аналіз;
 2. Робоча зустріч експертів проекту для розробки рекомендацій і пропозицій для вдосконалення ситуації і стратегії подальших дій;
 3. Підготовка рапорту за результатами дослідження з представленням висновків і рекомендацій експертів.
 4. Видання рапорту
 5. Підготовка і видання кишенькового посібника для вихованців інтернатів для дітей-сиріт „Моє майно і як його захистити” із юридичним обґрунтуванням і практичними рекомендаціями щодо захисту прав власності дітей-сиріт.

Просвітницький етап:

 1. 2-денний семінар з проблем дотримання права власності дітей-сиріт, які виховуються в державних інтернатних закладах, презентація рапорту за результатами дослідження і кишенькового посібника вихованця „Моє майно і як його захистити”. На семінар будуть запрошені представники громадських організацій, які бажають співпрацювати у напрямку захисту майнових прав дітей-сиріт, а також юристи, які працюють із захистом права власності. Орієнтовна кількість учасників – 30 осіб. Під час семінару буде створена мережа взаємодії громадських організацій з названої проблеми
 2. Чотири регіональні „круглі столи” в досліджених регіонах за участю представників Управлінь науки і освіти, у справах молоді та спорту, адміністрацій інтернатів, журналістів, громадських об’єднань.
 3. Розповсюдження рапорту.
 4. Розповсюдження кишенькового посібника