Дослідження історії та розуміння прав людини через медіа в контексті вивчення історії кримських татар з паралельним навчанням правам людини.
Провідний виконавець: РБФ “Резонанс”
Фінансування проекту: Фундація EVZ – «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» (Німеччина)
Терміни реалізації проекту: 01.03.2011 – 31.10.2011
Географія проекту: Львівська, Закарпатська, Вінницька, Полтавська, Сумська області та АР Крим
Метою проекту є підвищення обізнаності молоді з питань прав людини через дослідження, аналіз та візуалізацію життєвих історій кримських татарів з використанням підходів освіти в області прав людини.
Цілі проекту:
Ключові етапи проекту:
1. Майстерня з вивчення прав людини та використання візуальних засобів для молоді в Криму (6 днів). Майстерня об’єднає 30 учасників шкільних європейських клубів із 6 регіонів України (1 вчитель та 4 учні з кожного регіону).
Програма майстерні передбачатиме теоретичне знайомство з концепцією прав людини та аналіз історичних подій другої половини ХХ-початку ХХІ століття, ознайомляться з процедурами підготовки та проведення інтерв’ю, створення фоторепортажів та статей, а також зможуть відпрацювати отримані навички безпосередньо в спілкуванні с кримськотатарською громадою.
2. Підготовка матеріалів для пересувної виставки, підготовка візуальних матеріалів (постери, набори фотокарток, промоційні матеріали проекту). Після травневої майстерні учасники отримують завдання обробити матеріали, отримані в ході інтерв’ю в Криму та підготувати статті і фоторепортажі про становище кримських татар в сучасній Україні. З фотографій, зроблених учасниками травневої майстерні, буде підготовано набір промоційних матеріалів (набори фотокарток, постери, флаєри тощо).
3. Майстерня з підготовки виставки про становище кримських татар в сучасній Україні – середина серпня 2011 року. Тривалість – 3 дні, місце проведення – м. Львів
По двоє представників з кожного регіону, які брали участь у травневій майстерні, будуть запрошені на другу майстерню, в ході якої буде остаточно обговорено концепцію виставки, відібрано матеріали до експозиції та промоцій ні матеріали, узгоджено графік показів. Планується підготувати два ідентичні екземпляри виставки.
4. Презентація пересувної експозиції «Все ще повертаючись до Криму». Експозицію планується представляти в приміщеннях Центрів європейської інформації, школах або в інших публічних місцях усіх шести регіонів (по два тижні у кожному регіоні). Очікується, що учасники травневого тренінгу в ході експозицій будуть ділитись отриманими знаннями з ровесниками та іншими представниками громади. Початок показів – вересень 2011 р.
5. Підготовка посібника з застосування візуальних технік для освіти у сфері прав людини (українською та англійською мовою). В посібнику буде висвітлена методологія проекту, представлено кращі практики та опубліковано вибрані статті і репортажі учасників травневого тренінгу.
visibility_offDisable flashes
titleMark headings
settingsBackground Color
zoom_outZoom out
zoom_inZoom in
remove_circle_outlineDecrease font
add_circle_outlineIncrease font
spellcheckReadable font
brightness_highBright contrast
brightness_lowDark contrast
format_underlinedUnderline links
font_downloadMark links